fot. Start Brzeziny - Włókniarz Pabianice - zdjęcie: Dawid Saj

Włókniarz Pabianice awansował do IV ligi

Po 15 latach Włókniarz Pabianice wrócił do IV ligi łódzkiej. Wicemistrz grupy pierwszej Decathlon Klasy Okręgowej po raz drugi pokonał w finale barażów Start Brzeziny. Po zwycięstwie na własnym boisku 4:1 pabianiczanie triumfowali 3:0. Kto wie jednak, jakby potoczyła się ta rywalizacja gdyby w pierwszym kwadransie grający prezes Startu Filip Jochman wykorzystał dwie świetne sytuacje podbramkowe.


Włókniarz przetrzymał trudne chwile, a jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 1:0. I ta bramka podcięła skrzydła gospodarzom, którzy ostatecznie przegrali 0:3.

Gole dla zwycięskiego zespołu strzelili: Ołeh Korobka, Szymon Przyk oraz Przemysław Kita. Start od 62. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce (druga żółta) dla Dominika Jedynaka.