W Łodzi lepszy Pelikan

Bardzo ważne punkty zdobyli piłkarze Pelikana. W meczu 29. kolejki grupy I trzeciej ligi ekipa z Łowicza wygrała w Łodzi z rezerwami ŁKS 2:0 i oddaliła się od strefy spadkowej. Pełną pulę zgarnęła również Unia Skierniewice, a z porażką musiała się pogodzić Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Wynik spotkania rozgrywanego na obiekcie MOSiR Minerska rozstrzygnął się w ostatnim kwadransie regulaminowego czasu gry. Pelikan objął prowadzenie w 75. minucie, po golu Jakuba Tabora. Dwie minuty później bramkarza gospodarzy pokonał Szymon Sołtysiński.

Pięć goli padło w Skierniewicach, gdzie po doskonałej końcówce meczu Unia pokonała 3:2 Legię II Warszawa. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale zdołali odwrócić losy spotkania. Wynik otworzył Patryk Pierzak, który już w 11. minucie dał prowadzenie stołecznej drużynie. Osiem minut po zmianie stron podwyższył je Dawid Dzięgielewski. Sygnał do odrabiania strat dał Kamil Sabiłło, zdobywając w 71. minucie bramkę kontaktową. Sześć minut później do remisu doprowadził Paweł Gierach, a w 88. minucie szalę zwycięstwa na stronę Unii przechylił Konrad Niedzielski.

Gorzej poszło Lechii, która w wyjazdowym meczu z Błonianką Błonie doznała porażki 1:2. W 5. minucie Maksymilian Korczak strzelił pierszą bramkę dla gospodarzy, ale niespełna 60 sekund później znów był remis. Doprowadził do niego Kamil Lewiński. Po godzinie gry Błonianka zadała jednak drugi cios, po którym Lechia już się nie podniosła. Katem ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego okazał się Paweł Jabłoński.

Na niedzielę zaplanowano mecze Jagiellonii II Białystok z KS Kutno (godz. 15) i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Sokołem Aleksandrów Łódzki (godz. 16).