W Żywcu za trzy

Piłkarki TME Grot SMS nie miały większych problemów z odniesieniem szóstego zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. W 10. kolejce ekstraligi łodzianki wygrały w Żywcu z Mitechem 4:1.

W obu połowach przyjezdne zdobyły po dwa gole. Przed przerwą na listę strzelczyń wpisały się Caitlin Jarvie (13) i Paulina Filipczak (27), która po zmianie stron po raz drugi umieściła piłkę w siatce (66). Po trafieniu Gabrieli Grzybowskiej (79) zespół z ul. Milionowej prowadził już 4:0 i było pewne, że do domu wróci z kompletem punktów. Honorową bramkę miejscowe strzeliły tuż przed końcem spotkania.

W 11. kolejce TME Grot SMS podejmie GKS Katowice. Tę serię spotkań zaplanowano na trzeci weekend listopada. Wcześniej łodzianki rozegrają zaległy mecz z pierwszej kolejki, w której miały się zmierzyć z Górnikiem Łęczna. Na boisku liderek zawodniczki z Milionowej zameldują się 2 listopada; spotkanie rozpocznie się w samo południe. Faworytkami będą gospodynie, które po dotychczasowych meczach mają 27 pkt. i mają dwa oczka przewagi nad drugim w tabeli Medykiem Konin. Zespół TME Grot SMS zgromadził 19 pkt. i jest na pozycji szóstej.