Spacerek mistrza w Bełchatowie

Nie było emocji w Bełchatowie, gdzie w 1/32 Pucharu Polski warszawska Legia zdeklasowała pierwszoligowy GKS. Mistrzowie Polski wygrali 6:1 i zameldowali się w kolejnej rundzie pucharowych rozgrywek.

Już po pierwszej połowie było jasne, że w piątek przy Sportowej nie będzie niespodzianki. Dwie bramki Macieja Rosołka (12' i 30') sprawiły, że gospodarze znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Co prawda autorami dwóch kolejnych goli byli gracze GKS, ale tylko Damian Hilbrycht (33') trafił do bramki rywali. Michał Pawlik (44') pokonał własnego bramkarza i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Legii 3:1.

Dziewięć minut po zmianie stron goście podwyższyli prowadzenie po bramce Pawła Wszołka. Nie był to jednak koniec strzeleckich popisów ekipy ze stolicy. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Mladenovic, a w 68. minucie po raz trzeci w tym meczu bełchatowskiego bramkarza pokonał Rosołek, ustalając wynik meczu na 6:1 dla Legii.