fot. logo F1L

W Bełchatowie bez goli

Od bezbramkowego remisu piłkarze GKS Bełchatów rozpoczęli wiosenną odsłonę rozgrywek Fortuna 1. Ligi. W 21. kolejce podopieczni Artura Derbina na własnym stadionie podzielili się punktami z wyżej notowanym GKS 1962 Jastrzębie.


Z tym rywalem bełchatowianie w pierwszej rundzie zremisowali 1:1, a w rewanżu przed własną publicznością 0:0. Niewiele jednak brakowało, by zespół Derbina tym razem zainkasował komplet punktów. Już w doliczonym czasie gry na strzał z dystansu zdecydował się Adrian Małachowski i wydawało się, że po tym uderzeniu piłka wyląduje w siatce. Skuteczną interwencją popisał się jednak Mariusz Pawełek i wybił futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później mecz się zakończył.

- Słowa uznania dla chłopaków, którzy w tak drudnym momencie godnie reprezentują te barwy i godnie podchodzą do swoich obowiązków. Dla nas był to bardzo trudny mecz. Widzieliśmy dwie dobrze zorganizowane drużyny, stąd też trudno było kreować sytuacje - podsumował Derbin.

Po tym spotkaniu bełchatowianie mają 25 pkt. i w tabeli zajmują trzynaste miejsce. W piątek 6 marca GKS zagra w Opolu z szesnastą w klasyfikacji Odrą (20 pkt). Mecz rozpocznie się o godz. 18.