fot. Przemysław Zdybowicz

W Bełchatowie czekają już na Lechię

Wiele wskazuje na to, że zaplanowany na 4 listopada (sobota) o 15:00 mecz pomiędzy GKS Bełchatów i Lechią Tomaszów Mazowiecki zdecyduje o tytule mistrza jesieni w III lidze (grupa I). W czwórce najlepszych drużyn, po 13 rozegranych kolejkach, mamy trzy zespoły z naszego województwa. Powoli stracony na początku sezonu dystans nadrabia też Unia Skierniewice. Martwi jedynie postawa Warty Sieradz.


Za nami już trzynaście jesiennych kolejek w III lidze (grupa I). Prowadzi Lechia Tomaszów, która zgromadziła 30 punktów. Lechiści zremisowali w Białymstoku ze wzmocnioną zawodnikami z pierwszej drużyny Jagiellonią II 1:1 (1:0). Wyrównującego gola strzelił w 64. minucie Eryk Jarzębski.

Ósme zwycięstwo w tym sezonie, a szóste przed własną publicznością, odniósł Pelikan Łowicz. Pokonał Victorię Sulejówek 2:0 (1:0), po trafieniach Jakuba Pawlickiego i Bartosza Dziemidowicza.

Swój mecz wygrała także Unia Skierniewice, która wywiozła komplet punktów z Mławy, wygrywając z Mławianką 2:1 (1:1). Zwycięskiego gola strzelił na kwadrans przed końcem Kamil Sabiłło.

Nie pomogła, przynajmniej na razie, zmiana na ławce trenerskiej w Warcie Sieradz. Duma Sieradza uległa rezerwom Legii Warszawa 1:2 (1:2). 

Prawdziwy koncert zafundowali swoim kibicom piłkarze GKS Bełchatów. Rozbili Legionovię Legionowo 6:0 (1:0), a bogatym łupem bramkowym podzielili się: Przemysław Zdybowicz - 2 bramki, Mikołaj Grzelak-rzut karny, Mateusz Szymorek, Patryk Skórecki i Kamil Mizera.

Przed nami jeszcze pięć (cztery jesienne i jedna z wiosny) kolejki w 2023 roku. Jedno jest pewne - emocji nie zabraknie.