W Chojnicach bez punktów

Piłkarze ŁKS byli faworytami wyjazdowego meczu z Chojniczanką Chojnice, jednak nie zdołali w tym starciu zdobyć nawet jednego punktu.

Gospodarze przystępowali do sobotniej konfrontacji mając na koncie sześć oczek i zajmując miejsce w strefie spadkowej. Łodzianie mieli dziewięć punktów więcej i stali przed szansą objęcia prowadzenia w rozgrywkach. Na boisku musieli jednak uznać wyższość niżej notowanego rywala.

Pełną pulę zapewniła miejscowym akcja z 42. minuty. Sfinalizował ją Patryk Tuszyński, który po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową posłał piłkę do siatki. Wynik 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Goście kończyli mecz w osłabieniu, bo w 88. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Pirulo.

Po ośmiu seriach spotkań podopieczni Kazimierza Moskala nadal mają więc piętnaście oczek i w tabeli Fortuna 1. Ligi zajmują trzecią lokatę. W 9. kolejce ekipa z al. Unii podejmie Górnika Łęczna (5 września, godz. 20). Wcześniej łodzianie przed własną publicznością w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski zagrają z ekstraklasową Stalą Mielec (31 sierpnia, godz. 20:30).