fot. Dariusz Piekarczyk

W czwartek pogrzeb Witolda Obarka

W czwartek 27 sierpnia 2020 o godz. 14 w kościele pod wezwaniem św. Augustyna w Bratoszewicach rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Witolda Obarka. Pierwszy szkoleniowiec nowego Widzewa zmarł w wieku 62 lat.


Jako piłkarz grał m.in. w Olimpii Poznań, Radomiaku Radom i WKS Wieluń. Gdy buty piłkarskie powiesił na kołku zaczął pracę w roli szkoleniowca. Przez wiele lat z ławki trenerskiej prowadził wiele drużyn z niższych klas rozgrywkowych. Głównie z województwa łódzkiego. Był szkoleniowcem m.in. WKS Wieluń, Sokoła Aleksandrów Łódzki, Piasta Błaszki, Włókniarza Konstantynów Łódzki, Stasiaka-Bakpol Gomunice i Ceramiki Opoczno. Na czołówki serwisów sportowych trafił w roku 2015, gdy powierzono mu funkcję trenera w odradzającym się w IV lidze Widzewie. Był pierwszym szkoleniowcem w pisanej na nowo historii klubu z al. Piłsudskiego. Ostatnim zespołem jaki prowadził były Termy Ner Poddębice. W maju 2020 miał zawał serca. Zmarł trzy miesiące później, w niedzielę 27 sierpnia. Miał 62 lata.

Z powodu śmierci Witolda Obarka zarząd i pracownicy Łódzkiego Związku Piłki Nożnej składają rodzinie i bliskim szczere wyrazy współczucia.