fot. Stal Niewiadów rocznik 2012

W hali Relax Stal lepsza od GKS

W rozgrywkach rocznika 2012 po Puchar Prezydenta Miasta Piotrków Trybunalski sięgnęła Stal Niewiadów, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała 1:0 GKS Bełchatów.


Obie ekipy w piotrkowskiej hali Relax zmierzyły się już w fazie grupowej. Na tym szczeblu rywalizacji ich spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Ostatecznie grupę B wygrała Stal, która zgromadziła 10 pkt. i wyprzedziła: GKS (8), Piotrcovię Piotrków Trybunalski (7), UKS APN Piotrków Trybunalski (3) i Ceramikę Opoczno (0). W grupie A triumfował UKS RAP Radomsko (12) przed: Projektem Akademii MABO Piotrków Trybunalski (9), AP TMF Tomaszów Mazowiecki (4), UKS Gmina Rozprza (3) i Omegą Kleszczów (1).

W półfinałach lepsze okazały się ekipy z grupy B. Stal ograła Projekt MABO 5:0, a GKS wygrał z UKS RAP 2:0. Ostatni mecz turnieju po zaciętej walce padłl łupem Stali, której zawodnicy odebrali też nagrody dla najlepszego gracza turnieju (Franciszek Mazurek) i najskuteczniejszego strzelca (Borys Owczarczyk - 5 goli). Najlepszym bramkarzem został natomiast Michał Górecki z GKS. Finaliści zapewnili sobie udział w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Puchary oraz nagrody wręczali: wiceprzewodnicząca Wydziału Gier ŁZPN Jolanta Gąsior, oraz przewodniczący Wydziału Dyscypliny przy Delegaturze ŁZPN w Piotrkowie Trybunalskim Włodzimierz Nowakowski.

 

 

​O Puchar Prezydenta Miasta Piotrków Trybunalski - rocznik 2012