fot. RKS

W RKS rewolucji nie było

Ostatnio dużo działo się w RKS Radomsko, jednak ostatecznie nie doszło do rewolucji. Co prawda pracę stracił pierwszy trener zespołu, ale tego stanowiska nie powierzono osobie spoza klubu. Nie było też zmiany prezesa.


W lipcu z pełnienia tej funkcji zrezygnował Radosław Pawelec, który wziął na siebie pełną odpowiedzialność za sytuację, do jakiej doszło w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski. Zespół z Radomska w ćwierćfinale pokonał 2:1 Unię Skierniewice, ale to rywale wystąpili w dalszej fazie rywalizacji i ostatecznie zdobyli główne trofeum. Powodem takiego obrotu sprawy był nieuprawniony występ Krystiana Kolasy, który w meczu z Unią powinien pauzować za żółte kartki. Jego udział w tym spotkaniu spowodował ukaranie RKS walkowerem 0:3 i odpadnie z pucharowych rozgrywek.

Po tym zdarzeniu Pawelec złożył rezygnację z funkcji prezesa radomszczańskiego klubu. Dotychczasowe obowiązki miał pełnić do walnego zebrania i wyboru nowych władz. Do zmiany sternika jednak nie doszło. W poniedziałek 7 września uczestnicy walnego zdecydowali, że Pawelec nadal będzie prezesem. W skład zarządu weszli też: Jakub Mielczarek (wiceprezes), Grzegorz Wach (sekretarz), Rafał Saternus, Fabian Krawczykowski, Artur Romanek i Daniel Pietralik

Nowy zarząd postanowił, że trenerem RKS pozostanie Marcin Bryś, dotychczasowy asystent Dominika Bednarczyka. Ten ostatni po remisie 0:0 z KS Kutno rozstał się z klubem za porozumieniem stron. W następnym spotkaniu, już pod wodzą Brysia, ekipa z Radomska pokonała 2:1 Olimpię Zambrów. Po tym zwycięstwie uznano, że Bryś na dłużej zostanie szkoleniowcem pierwszej drużyny. W pracy pomagać mu będą: Tomasz Kazimierowicz (asystent), Grzegorz Lelonek (trener bramkarzy) i Radosław Grzybowski (fizjoterapeuta).