fot. ŁKS rocznik 2011

W roczniku 2011 triumfował ŁKS

Zwycięstwem ŁKS zakończył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Łódź rocznika 2011. W meczu finałowym triumfatorzy wygrali 5:1 z SPSCH Widzew.


W hali im. Józefa "Ziuny" Żylińskiego przy al. Unii 2 do walki o główne trofeum stanęło dziesięć drużyn. Do finału dotarły zespoły, które rozpoczęły rywalizację w grupie A. Gracze ŁKS zakończyli ją z kompletem zwycięstw. Mecze z SPSCH Widzew i Różą Kutno wygrali po 1:0, Borutę Zgierz pokonali 2:1, a z drużyną Magic Łęczyca wygrali 4:0. 

W grupie B zwyciężył AKS SMS. Młodzi zawodnicy z ulicy Milionowej pokonali po 1:0 BAF Łódź i Włókniarza Pabianice, wygrali 2:1 z ŁAF Łódź i przegrali 0:1 z Widzewem. Drugą lokatę zajął ŁAF.

Półfinały należały do zespołów z grupy A, które zgodnie pokonały swoich rywali po 2:0. Najpierw SPSCH Widzew ograł AKS SMS, a chwilę później ŁKS pokonał ŁAF. W meczu kończącym turniej ŁKS po raz drugi w tym turnieju okazał się lepszy od SPSCh Widzew, jednak tym razem zwycięstwo było bardziej okazałe. Finaliści zapewnili sobie udział w turnieju wojewódzkim.

Do pucharu ufundowanego przez prezydenta Łodzi gracze ŁKS dorzucili jeszcze dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Adam Godlewski, a klasyfikację strzelców wygrał Antoni Błaszkiewicz. Nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrał natomiast Aleksander Kopański z AKS SMS. 

Medale i nagrody wręczali: dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi Marek Kondraciuk, prezes ŁZPN Adam Kaźmierczak oraz Wojewódzki Koordynator Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Damian Gamus.

Filmową relację z turnieju można obejrzeć tutaj.

Foto: Lens Strong

​O Puchar Prezydenta Miasta Łódź 2022 - rocznik 2011