fot. CLJ U-18

W sobotę początek rundy rewanżowej

W nadchodzący weekend zespoły występujące w Centralnych Ligach Juniorów U-17 i U-15 rozpoczną rundę rewanżową. Po pierwszej części rozgrywek w łódzkich drużynach najlepsze nastroje panują w AKS SMS. Zespół z ulicy Milionowej na półmetku rywalizacji w grupie A CLJ U-15 zajmuje drugą lokatę.


Na czele jest warszawska Legia, która w siedmiu meczach zgromadziła 15 pkt. Wicelider ma oczko mniej. W ostatniej kolejce pierwszej rundy w Urszulinie Legia bezbramkowo zremisowała z AKS SMS. W tej kategorii wiekowej ostatnią lokatę dającą utrzymanie zajmują młodzi gracze ŁKS, którzy zamknęli rundę zwycięstwem 4:1 nad trzecim w klasyfikacji UKS Varsovia. Dzięki tej wygranej szósty zespół rozgrywek ma trzy oczka przewagi nad siódmą Escolą Varsovia i cztery nad zamykającym stawkę Widzewem. Ten ostatni pierwszą część rozgrywek kończył w Białymstoku, gdzie uległ 1:4 Jagiellonii SSA.

Miejsce spadkowe Widzew zajmuje również w grupie A CLJ U-17. W tej kategorii wiekowej czerwoną latarnię dzierży Stomil Olsztyn, który do tej pory nie ma na koncie żadnego punktu. Widzewiacy zdobyli cztery oczka i tyle samo tracą do szóstego w tabeli ŁKS. Pierwszą rundę obie ekipy zakończyły porażkami. Widzew w Parku 3 Maja uległ 1:2 Escoli, a ŁKS w Urszulinie przegrał 1:4 z Legią.

Runda rewanżowa w obu kategoriach wiekowych rozpocznie się 23 kwietnia. Tego dnia w grupie A CLJ U-17 Widzew podejmie warszawską Polonię (godz. 12), a ŁKS zagra na wyjeździe z Jagiellonią SSA (godz. 18). W grupie A CLJ U-15 w sobotę ŁKS zagra u siebie z Polonią (godz. 13), a Widzew pojedzie do Urszulina na mecz z Legią (godz. 14). Dzień później w stolicy AKS SMS zmierzy się z Escolą (godz. 16.45).