fot. 3 liga logo

Ważne punkty Pelikana

Walczący o utrzymanie w grupie I trzeciej ligi Pelikan Łowicz zainkasował trzy punkty w starciu z ostatnią w klasyfikacji Wissą Szczuczyn i ma już cztery oczka punkty przewagi nad strefą spadkową.


Bramkarza gości dwa razy strzałami z rzutów karnych pokonał Szymon Sołtysiński (38', 45'), a wcześniej na listę strzelców wpisał się Eryk Woliński (28').

Znacznie gorzej poszło Lechii Tomaszów Mazowiecki, która na własnym stadionie przegrała dzisiaj 0:3 z Ursusem Warszawa. Wszystkie gole dla przyjezdnych zdobył Michał Strzałkowski (11' 36', 78').

Po 32. kolejkach liderem rozgrywek jest Legionovia Legionowo (70 pkt.). Z drużyn naszego regionu najwyżej sklasyfikowana jest Lechia, która zajmuje piątą lokatę (48). Na ósmej pozycji jest Unia (45), a dziewiątą zajmuje ŁKS II (42). Dwunasty Pelikan i trzynasty KS Kutno mają po trzydzieści dziewięć oczek, a zajmujący osiemnastą pozycję Sokół Aleksandrów Łódzki - 25.

W 33. serii spotkań zespół z Kutna będzie pauzował. W pozostałych meczach 21 maja zagrają m.in.: Sokół z Lechią (godz. 17), i Wissa z ŁKS II (godz. 17), a dzień później w Skierniewicach Unia podejmie Pelikana (godz. 15).