Ważne zwycięstwo GKS

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze GKS Bełchatów, którzy w 25. kolejce Fortuna 1. Ligi pokonali marzące o powrocie do ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec. Tym samym walczący o utrzymanie gospodarze przerwali serię sześciu spotkań bez wygranej.

Przed starciem z Zagłębiem bełchatowianie po raz ostatni z trzech punktów cieszyli się 16 listopada 2019, gdy w Olsztynie wygrali 1:0 ze Stomilem. Szkoleniowcem zespołu był wówczas Artur Derbin, którego jednak już nie ma w Bełchatowie. W roli trenera GKS zastąpił go Marcin Węglewski, dla którego wygrana z Zagłębiem była pierwszy triumfem w roli szkoleniowca ekipy z ul. Sportowej. Początek meczu nie zapowiadał jednak szczęśliwego zakończenia.

Już w 10. minucie niefortunną interwencję zaliczył Mariusz Magiera, który próbując przerwać akcję rywali pokonał własnego bramkarza. Cztery minuty później obrońca GKS mógł się zrehabilitować, jednak sędzia nie uznał bramki, którą po podaniu Magiery strzelił Paweł Czajkowski. Później po udarzeniach bełchatowian piłka trafiała w poprzeczkę i słupek, ale wynik długo nie ulegał zmianie. Do remisu udało się doprowadzić dopiero w 67. minucie, gdy po zagraniu Macieja Koziary skuteczną główką popisał się Czajkowski. Losy meczu rozstrzygnęły się w 78. minucie, gdy Adrian Małachowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bartoszu Bielu.

- Wreszcie z uśmiechem możemy przyjść na konferencję. Wielki szacunek dla zespołu, bo dużo robią dla tego klubu. To coś wspaniałego być częścią tak wspaniałej szatni i takiej drużyny, która mimo przeciwności losu gra do końca i zawsze stara się wyjść z opresji. Jestem im wdzięczny za to, co dzisiaj zrobili na boisku, a także za poprzednie mecze - powiedział po meczu Węglewski.

Po 25. kolejkach bełchatowianie mają 28 pkt. i są na piętnastym miejscu w tabeli, z jednopunktową przewagą nad strefą spadkową. W nadchodzącą środę 17 czerwca GKS podejmie siedemnastą w klasyfikacji Chojniczankę Chojnice. Początek spotkania o godz. 18.