fot. 3 liga logo

Ważne zwycięstwo Sokoła

Niezwykle ważne punkty zdobyli piłkarze Sokoła. Zespół z Aleksandrowa Łódzkiego w spotkaniu 24. kolejki rozgrywek grupy I trzeciej ligi na własnym stadionie pokonał 1:0 Wissę Szczuczyn.


W pierwotnym terminie mecz miał się odbyć w minioną sobotę, jednak z powodu złego stanu boiska został przełożony. Dla Sokoła starcie z czerwoną latarnią było szansą powrotu do walki o utrzymanie w grupie I trzeciej ligi.

Po 23. kolejkach Wissa miała tylko czternaście punktów, ale dorobek ekipy z Aleksandrowa Łódzkiego był niewiele większy. Sokół we wcześniejszych spotkaniach zgromadził osiemnaście oczek i zajmował przedostatnią, osiemnastą lokatę. Teraz jest na pozycji szesnastej i otwiera grupę spadkową. Awans o dwie pozycje zawdzięcza akcji z 27. minuty, po której w polu karnym rywali sfaulowany został Bartłomiej Maćczak. Kilkadziesiąt sekund później rzut karny na gola zamienił Mateusz Lis. To trafienie zapewniło Sokołowi komplet punktów.

W 25. kolejce zespół z Aleksandrowa Łódzkiego zmierzy się w Skierniewicach z Unią (godz. 16), która zaległe spotkanie z Ursusem Warszawa rozegra 13 kwietnia (godz. 17).