fot. Futsal Ekstraklasa

Walczyli do końca

Pierwszej porażki w sezonie doznali zawodnicy Gatty Active. W meczu szóstej kolejki futsal ekstraklasy zespół ze Zduńskiej Woli przegrał w Chorzowie z Cleareksem 3:4.


Gospodarzem meczu pierwotnie miała być Gatta Active, jednak z powodu niedostępności hali mecz został przeniesiony na Górny Śląsk. I gospodarzom udało się wykorzystać atut własnego boiska. Co prawda pierwszą bramkę strzelili goście (Viktor Kravtsov, 3), jednak cztery kolejne na swoje konto zapisał Clearex (9, 17, 27 i 28). Przyjezdni nie zamierzali jednak spasować i do końca walczyli o korzystny wynik. W 30. minucie bramkarza rywali pokonał Daniel Krawczyk, a tuż przed końcową syreną po samobójczym trafieniu Krzysztofa Salisza padł trzeci gol dla gości. Na doprowadzenie do remisu nie było już jednak czasu.

Gatta Active po pięciu spotkaniach (do rozegrania zaległy mecz z Rekordem Bielsko-Biała) ma 12 pkt. i nadal jest liderem rozgrywek. W siódmej serii spotkań podopieczni Marcina Stanisławskiego zagrają na wyjeździe z AZS UŚ Katowice (3 listopada, godz. 17.30).