fot. logo ŁZPN

Walkowery w niższych ligach

Pod koniec sezonu zwiększyła się liczba drużyn, które nie stawiają się na swoje mecze ligowe. Z tego powodu Wydział Gier i Ewidencji ŁZPN nałożył kolejne walkowery.


W IV lidze kobiet LUKS Astoria Szczerców nie przyjechała do Brzezin, gdzie miała się zmierzyć z Rekordem. Gospodynie tego spotkania mogą więc na swoim koncie zapisać wygraną 3:0. Brak drużyn przyjezdnych był też powodem weryfikacji na 3:0 wyników spotkań: PSV Łódź - Start II Brzeziny (Keeza Elite Klasa B, Grupa 1), UKS SMS II Łódź - WKS 1957 Wieluń (B2 Junior, II Liga Wojewódzka) oraz Włókniarz Zgierz – LUKS Witonianka (D1 Młodzik, grupa 3).

W Andrzejowie i Szadku na zawody nie stawili się natomiast gospodarze. Z tego powodu w meczach Polonia Andrzejów – Boruta II Zgierz (Keeza Elite Klasa A, grupa 2) i Victoria Szadek – Korab Łask (Keeza Elite Klasa A, grupa 3) pojawiły się wyniki 0:3.

Udział nieuprawnionych zawodników doprowadził natomiast do weryfikacji wyników dwóch spotkań. W konfrontacji AKS SMS II Łódź z Pionierem Baby (Keeza Elite Klasa A, grupa 1) w zespole gospodarzy wystąpił Miłosz Seta, który miał na koncie 2/3 spotkań w wyższej klasie rozgrywkowej. Wynik z boiska 8:0 został więc zmieniony na 0:3. Podobna sytuacja miała miejsce w meczu GKS II Ksawerów z Łódzkim Klubem Sportowym (4:2). Udział w tej konfrontacji Szymona Żurawskiego skutkował walkowerem 0:3.