Warta nie dała rady

W niedzielnym meczu 27. kolejki grupy I trzeciej ligi Warta Sieradz na własnym stadionie przegrała 2:3 z rezerwami warszawskiej Legii. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie.

Już w 2. minucie gola dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Kręcichwost, ale dwa kolejne trafienia były dziełem przyjezdnych. Do remisu doprowadził Dawid Dzięgielewski (30'), a Jakub Kisiel dał Legii prowadzenie (34'). W 37. minucie Seweryn Michalski wyrównał stan rywalizacji, lecz wynik 2:2 nie utrzymał się do przerwy. W 40. minucie Maciej Mielcarz zapisał na swoim koncie gola samobójczego, który przesądził o porażce Warty.

Beniaminek pozostał więc z dorobkiem 22 pkt. i na szesnastym miejscu otwiera strefę spadkową. Do piętnastej Błonianki Błonie sieradzanie tracą jeden punkt. Nic dziwnego, że obie ekipy myślą już tylko o najbliższym meczu, w którym zmierzą się na boisku Błonianki. To spotkanie rozpocznie się 13 maja o godzinie 15:00.

Tego samego dnia w ramach 28. kolejki Pelikan Łowicz podejmie Pogoń Grodzisk Mazowiecki (godz. 17:00), prowadzący w rozgrywkach ŁKS II zagra w Radomiu z Bronią (godz. 17:00), a Unia Skierniewice na wyjeździe będzie walczyła z Ursusem Warszawa (godz. 17:00). Na 14 maja zaplanowano natomiast starcie w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie rywalem Lechii będzie Jagiellonia II Białystok (godz. 16:00).