fot. Dariusz Piekarczyk

Warta pożegnała Kobierskiego

Bardzo uroczystą oprawę miał pierwszy w tym sezonie mecz Warty Sieradz. Przed wygranym 5:1 starciem z Polonią Piotrków Trybunalski w inauguracyjnej kolejce rozgrywek IV ligi z kibicami pożegnał się Marcin Kobierski, który przez blisko trzy dekady reprezentował biało-zielone barwy. Z 28 lat spędzonych w Warcie ponad 20 przypadło na występy w drużynie seniorów.


Grał w niej na boiskach klasy okręgowej, w czwartej i trzeciej lidze oraz spotkaniach Pucharu Polski. W tych ostatnich trzy razy wygrywał rywalizację w okręgu łódzkim, co dawało przepustkę do gry na szczeblu ogólnopolskim. Z tych rozgrywek najmilej wspomina gole, które przyczyniły się do tego, że w roku 2005 (3:2) i 2017 (1:0) Warta z dalszej rywalizacji w Pucharze Polski eliminowała graczy Widzewa.

Po zakończeniu kariery najlepszy strzelec sieradzkiego klubu zamierza kontynuować przygodę z futbolem. Ma licencję trenerską UEFA A i prowadzi zajęcia z piłkarskim narybkiem Warty. To początek drogi do kolejnego celu, jakim jest dla Kobierskiego funkcja pierwszego szkoleniowca w seniorskiej drużynie ukochanego klubu.