fot. logo F1L

Wesoła podróż z Podkarpacia

W znakomitych nastrojach w podróż z Rzeszowa wyruszyli piłkarze ŁKS. W niedzielne popołudnie łodzianie pokonali 3:0 Resovię i w tabeli Fortuna 1. Ligi wskoczyli na pozycję wicelidera.


Komplet punktów przyjezdni zapewnili sobie w drugiej odsłonie meczu. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Piotr Janczukowicz, który w 62. minucie dopadł do piłki odbitej przez rzeszowskich obrońców i umieścił ją w siatce. Po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od słupka.

Dwa kolejne trafienia zapisał na swoim koncie Pirulo. Kwadrans przed końcem Hiszpan cieszył się po skutecznym uderzeniu głową, a w piątej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał rzut karny, podyktowany za przewinienie na Stipe Juricu.

Po 15. kolejkach tabelę Fortuna 1. Ligi otwiera Puszcza Niepołomice (30 pkt.), drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem zajmuje ŁKS (28 pkt.), a strefę barażową otwiera Arka Gdynia (27 pkt.). Zespół z Trójmiasta będzie kolejnym rywalem podopiecznych Kazimierza Moskala. Mecz na Stadionie Miejskim im. Włodzimierza Króla rozpocznie się 30 października o godzinie 12:40.