fot. Uwaga z tłem

Więcej drużyn w okręgówce

Dziesięć zespołów więcej weźmie udział w kolejnych rozgrywkach klasy okręgowej, prowadzonych przez Łódzki Związek Piłki Nożnej. W sezonie 2020/2021 na tym szczeblu wystąpią 72 drużyny. Rywalizacja toczyć się będzie w czterech 18-zespołowych grupach. Wcześniej mieliśmy trzy grupy liczące po 16 zespołów i jedną z 14 ekipami.


Zwiększenie liczby uczestników to bezpośredni efekt pandemii koronawirusa COVID-19, która doprowadziła do wcześniejszego zakończenia seniorskich rozgrywek piłkarskich od najniższej klasy, do III ligi włącznie. Uwzględniając aktualną sytuację ŁZPN podjął więc decyzję, że końcowa kolejność drużyn zostanie ustalona na podstawie tabel po ostatniej rozegranej kolejce, drużyny z miejsc premiowanych awansem zagrają w wyższych klasach rozgrywkowych, a ekipy z miejsc spadkowych zachowają prawo do gry w dotychczasowych ligach.

Tym samym w czterech grupach klas okręgowych zobaczymy te same ekipy co w poprzednim sezonie (z wyłączeniem zwycięzców, którzy awansowali do IV ligi) oraz aż 14 beniaminków.

Klasa okręgowa - sezon 2020/2021