fot. CLJ U-18

Większość niezadowolona

W meczach 9. kolejki rozgrywek CLJ U17 i CLJ U-15 z kompletu punktów cieszyła się jedynie młodsza z drużyn ŁKS. Cztery pozostałe ekipy z Łodzi nie zdołały wygrać swoich spotkań.


Dwóch porażek doznały zespoły występujące w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-17. Obie doznały porażek z piłkarzami białostockiej Jagiellonii. W stolicy Podlasia ŁKS uległ 1:2 AP Jagiellonii, a na obiekcie MOSiR Łodzianka Widzew przegrał 0:2 z Jagiellonią SSA. W tabeli ŁKS nadal jest więc na miejscu szóstym (8 pkt.), a sklasyfikowany oczko niżej Widzew (7 pkt.) wciąż otwiera strefę spadkową. W 10. kolejce 7 maja ŁKS podejmie Escolę Varsovia (godz. 12), a Widzew zagra w Olsztynie z ostatnim w klasyfikacji Stomilem (godz. 15.30), który do tej pory nie zdobył żadnego punktu. 

W tabeli grupy A CLJ U-15 na trzeciej pozycji jest AKS SMS (18 pkt.), piątą zajmuje ŁKS (10 pkt.), a czerwoną latarnię dzierży Widzew (4 pkt.). Ten ostatni zdołał urwać dwa oczka ekipie z Milionowej, ale z remisu 1:1 żadna z tych drużyn nie była zadowolona. Widzewiacy powiększyli bowiem dystans dzielący ich od miejsca dającego utrzymanie, a AKS SMS stracił pozycję wicelidera i ma obecnie punkt mniej od warszawskiej Polonii i trzy do otwierającej stawkę Legii. Swoją pozycję poprawił natomiast ŁKS, który na własnym boisku pokonał 4:3 przedostatnią w klasyfikacji Escolę Varsovia. W 10. kolejce 7 maja Escola podejmie Widzew (godz. 12), AKS SMS przy Milionowej zagra z UKS Varsovia (godz. 12.30), a ŁKS w Białymstoku zmierzy się z Jagiellonią SSA (godz. 15).