Wicelider na łopatkach

Już w piątek został rozegrany najciekawszy mecz 13. kolejki Fortuna 1. Ligi. I było to spotkanie bardzo szczęśliwe dla Widzewa, który na wyjeździe wygrał 1:0 z Koroną Kielce.

Do tej konfrontacji zespół z Piłsudskiego przystępował jako lider rozgrywek. Przyjezdni mieli 29 pkt. - cztery więcej od drugiej w klasyfikacji Korony. Teraz dystans dzielący obie ekipy zwiększył się do siedmiu punktów. Bohaterem starcia na szczycie został Mattia Montini. Tuż przed przerwą odbita od niego piłka zatrzymała się w siatce i jednobramkowe prowadzenie przyjezdni utrzymali do końca, mimo iż po czerwonej kartce Juliusza Letniowskiego od 63. minuty musieli grać w osłabieniu.

Po tym spotkaniu podopieczni Janusza Niedźwiedzia w doskonałych humorach będą się więc przygotowywali do derbów Łodzi, które zaplanowano na 24 października. Mecz z ŁKS na obiekcie przy Piłsudskiego rozpocznie się o godz. 18.