Wicelider rozbity w Radomsku

Srogiej lekcji futbolu udzielili piłkarze RKS zawodnikom Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W 14. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi wicelider przegrał w Radomsku aż 0:4.

Egzekucję faworyta gospodarze rozpoczęli już w 5. minucie, gdy bramkarza z Mazowsza pokonał Adrian Klepacz. Przed przerwą prowadzenie podwyższyli: Rafał Babul (38') i Krystian Kolasa (43'), a po zmianie stron czwartą bramkę dla RKS strzelił Łukasz Szczepaniak (76').

Trzy punkty zainkasowała również Unia Skierniewice, która na własnym stadionie pokonała 2:0 Broń Radom. Tuż przed przerwą gospodarzy wspomógł Damian Machajek i pokonał własnego bramkarza. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Robert Kowalczyk, który w 78. minucie ustalił wynik spotkania.

Po jednej bramce zdobyli gracze Sokoła Aleksandrów Łódzki, KS Kutno i Pelikana Łowicz, jednak było to zbyt mało, by zainkasować chociaż jeden punkt. Sokół w Grodzisku Mazowieckim uległ 1:2 rezerwom warszawskiej Legii. Pierwsza bramka w tym meczu padła w 54. minucie, a jej autorem był Mikołaj Kwietniewski. Na tego gola goście odpowiedzieli trafieniem Szymona Sołtysińskiego (58'), jednak później nie potrafili powstrzymać Damiana Warchoła. Były napastnik Pelikana Łowicz golkipera przyjezdnych pokonał w 59. i 77. minucie.

Z drużyną ze stolicy nie poradził sobie również KS Kutno. Po golach Patryka Kamińskiego (75') i Oskara Pyrzyny (77') goście prowadzili już 2:0, a bramka Damiana Szczepańskiego (83') pozwoliła gospodarzom jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. W takim samym stosunku Pelikan przegrał wyjazdowy mecz z GKS Wikielec. Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie, po golu Sebastiana Szypulskiego. W 50. minucie do remisu doprowadził Maciej Wyszogrodzki, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 79. minucie Michał Jankowski skutecznie wykonał rzut karny i punkty zostały w Wikielcu.

Po 14. kolejkach liderem rozgrywek jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki (30 pkt.), która wyprzedza Świt (29 pkt. i mecz zaległy) oraz Legionovię Legionowo (27 pkt.). Na czwartej pozycji jest Unia (25 pkt.), szóstą zajmuje Pelikan (24 pkt. i mecz zaległy), ósmą KS Kutno (23 pkt.), a dziesiątą Sokół (22 pkt. i mecz zaległy). Na jedenastym miejscu jest RKS (21 pkt.), a na piętnastym Lechia (15 pkt.), której mecz z Błonianką Błonie został odwołany z powodu zagrożenia epidemiologicznego.

W następnej serii spotkań 11 listopada w Radomiu Broń zagra z KS Kutno (godz. 11), w Grodzisku Mazowieckim rywalem lidera będzie Lechia (godz. 12), Sokół zagra u siebie z Huraganem Morąg, RKS w Elblągu zmierzy się z Concordią (początek tych spotkań o godz. 13), Pelikan podejmie warszawską Polonię, a Unia zagra na wyjeździe z KS Wasilków (te spotkania rozpoczną się o godz. 13.30).