fot. Futsal Ekstraklasa

Wicelider ze Zduńskiej Woli

Zawodnicy Gatty Active Zduńska Wola po raz pierwszy w historii ograli Piasta w Gliwicach i w nagrodę awansowali na drugie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Po siedemnastu kolejkach wicelider ma na koncie 32 pkt.


Dla Gatty Active było to siódme wyjazdowe starcie z Piastem. Historia tych spotkań rozpoczęła się w roku 2015 i od tego czasu ekipa ze Zduńskiej Woli nie mogła znaleźć sposobu na zwycięstwo w Gliwicach. Po dwóch remisach przyszły cztery porażki (w tym jedna w Pucharze Polski). Każda seria musi się jednak kiedyś skończyć. W 17. kolejce Piast objął prowadzenie po golu Mateusza Mrowca (11), ale później na listę strzelców wpisywali się już tylko goście. Do remisu doprowadził Michał Szyczak (13), a gola na wagę historycznego zwycięstwa w drugiej połowie meczu strzelił Daniel Krawczyk.

Po wygranej w Gliwicach Gatta Active wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Pierwsze zajmuje Rekord Bielsko-Biała (46 pkt.), z którym wicelider 7 marca zmierzy się na własnym boisku. Początek tego spotkania o godz. 18.