fot. Junior Hurtap

Wicemistrzowie z Łęczycy

Ogromny sukces odnieśli młodzi zawodnicy z Łęczycy, którzy uczestniczyli w finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Rywalizacja toczyła się w hali AZS UW Warszawa, a gracze Junior Hurtap Łeczyca wrócili ze stolicy jako wicemistrzowie kraju.


- Fazę grupową podopieczni trenera Andrzeja Antosa rozpoczęli od wysokiego C, pokonując Pogoń Sokół Lubaczów 5:1. Bramki dla Hurtapu zdobyli: Dawid Jarczyński (2), Hubert Włodarczyk (2) i Krystian Radecki. Drugie spotkanie zakończyli zwycięstwem nad Orłem Jelcz Laskowice i tym samym zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie oraz awans do ćwierćfinału. Dwie bramki z tego meczu zapisano na konto Krystiana Radeckiego i Huberta Włodarczyka – poinformowała kierownik KS Hurtap Łęczyca Anna Straszewska, która przygotowała relację z całego turnieju.

Junior Hurtap U-18

- W ostatnim spotkaniu grupowym nasz zespół spotkał się z GKS Futsal Nowiny. Trener Antos wprowadził do gry młodszych zawodników, a mecz zakończył się remisem 2:2. Obie bramki dla Hurtapu zdobył Kacper Góralczyk. Do ćwierćfinału Juniorzy podeszli z nastawieniem, że jest to najważniejszy mecz turnieju. Naprzeciw łęczycan stanęli obrońcy tytułu mistrzowskiego U-18 BSF Bochnia. Podopieczni trenera Antosa tylko w początkowej fazie spotkania pozwolili przeciwnikowi dyktować tempo gry, ale skuteczne interwencje bardzo dobrze dysponwanego Mateusza Prochonia zapobiegły utracie bramki. W drugiej części spotkania posypały się gole dla Hurtapu, który zwyciężył 4:0. Na listę strzelców w tym meczu wpisali się: Kacper Góralczyk, Fabian Kasierski, Kacper Jaworski i Jakub Frontczak. W półfinale łęczycanie spotkali się z Red Dragons Pniewy. Mecz był wyrównany, a po obu stronach boiska aż kipiało od determinacji i chęci zdobycia prawa do walki o złoto. Gdy zabrzmiała końcowa syrena na tablicy widniał wynik 3:0 dla Hurtapu. Dwie bramki strzelił Krystian Radecki, a jedną Kacper Jaworski.

Junior Hurtap 3

Wielki finał okazał się nie lada gratką dla kibiców młodzieżowego futsalu. O główne trofeum Hurtap walczył z Rekordem Bielsko-Biała, który w roku ubiegłym aż 5:0 pokonał Juniorów w meczu o brązowy medal. Tym razem nie było tak widocznej różnicy w jakości gry obu zespołów. Futsalówka dynamicznie zmieniała połowy, a bramkarze finalistów często ratowali swoje drużyny z opresji, dzięki czemu przez niemal całą pierwszą połowę utrzymywał się wynik bezbramkowy. Niestety, 25. sekund przed syreną kończącą tę część spotkania zespół z Bielska-Białej zdobył upragnionego gola i na przerwę schodził z prowadzeniem. Po zmianie stron zdeterminowani łęczycanie dążyli do remisu, ale rywale do końca zdołali utrzymać minimalną przewagę. Hurtap musiał się więc zadowolić srebrnym medalem i tytułem futsalowego wicemistrza Polski osiemnastolatków – podsumowała Straszewska.

Do Łęczycy pojechała też jedna nagroda indywidualna, gdyż Mateusz Prochoń został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Oprócz niego w ekipie Junior Hurtap Łęczyca wystąpili: Fabian Kasierski, Mateusz Fogiel, Kacper Góralczyk, Hubert Włodarczyk, Marcel Zdończyk, Kacper Jaworski, Igor Pajęcki, Krystian Radecki, Kamil Dzierbicki, Jakub Frontczak, Dawid Jarczyński i Adam Miśkiewicz. Trenerem zespołu jest Andrzej Antos, a kierownikiem Anna Straszewska.

Mateusz Prochoń

Warszawski turniej bacznie obserwował trener młodzieżowej reprezentacji Polski Łukasz Żebrowski, który rozmowiał już m.in. z dwoma zawodnikami Hurtapu. Można więc oczekiwać, że w najbliższym czasie Prochoń i Radecki pojawią się na zgrupowaniu kadry narodowej.

Foto: Marcin Selerski