fot. Boruta Zgierz

Wicemistrzowie ze Zgierza

Sukcesem zakończył się występ zawodników Boruty Zgierz na mistrzostwach Polski juniorów w beach soccerze. Na Lotos Stadionie Letnim w Gdańskim podopieczni Przemysława Snity dotarli do finału, w którym pechowo przegrali z utytułowanym zespołem Hemako Sztutowo. Bramka na wagę mistrzostwa kraju padła w ostatniej sekundzie dogrywki!


Do walki o tytuł przystąpiło szesnaście druzyn. W tym gronie były aż cztery ekipy z województwa łódzkiego: AP Laktoza Łyszkowice (grupa A), Boruta, MUKS Włókniarz Pabianice (grupa C) i BSC Termy Poddębice (grupa D). Dwie z nich dotarły do ćwierćfinałów. Na tym etapie z rozgrywkami pożegnały się Termy, które były o krok od pokonania późniejszego triumfatora. Mecz z Hemako zakończył się remisem 3:3, jednak serię rzutów karnych 2:0 wygrała drużyna ze Sztutowa. Boruta mierzył się natomiast z SMS Team Słupsk Adkonis i po wygranej 5:3 zameldował się w półfinale. Tu na drodze zgierzan stanął LZS Dragon Bojano, którego podopieczni Snity pokonali 4:3. W finale Boruta wysoko zawiesił poprzeczkę obrońcom tytułu, do których jednak uśmiechnęło się szczęście. Tuż przed końcem dogrywki Hemako strzeliło gola i zapewniło sobie wygraną 7:6. Boruta musiał się więc zadowolić tytułem wicemistrzowskim, który i tak jest ogromnym sukcesem zgierskiego klubu.

W zespole prowadzonym przez Snitę grali: Jakub Koperkiewicz, Tomasz Kędzierski, Daniel Leenstra, Kuba Gorzkiewicz, Filip Aleksandrzak, Oliwier Rączkiewicz, Jakub Amsolik, Mateusz Leszczak, Igor Stopczyk, Filip Markowski, Piotr Pawlak, Piotr Wróbel, Bartek Szmigielski i Jakub Fudała. Kierownikiem zespołu był Piotr Borysewicz, a menedżerem Dariusz Pawlikowski.

Grupa A: TP Jastrząb Bielszowice - AP Laktoza Łyszkowice 5:4, Laktoza - Olimpic Gdańsk 2:6, Hemako Sztutowo – Laktoza 12:0.  

Grupa C: UKS Milenium Gliwice – MKP Boruta Zgierz 8:1, MUKS Włókniarz Pabianice - MKS Jantar Ustka 9:3, UKS Milenium Gliwice – Włókniarz 12:3, MKS Jantar Ustka – Boruta 1:2, Włókniarz – Boruta 0:6.   

Grupa D: Tonio Team Sosnowice – BSC Termy Poddębice 5:4, Rapid Lublin – Termy 2:9, BSC Boca Gdańsk – Termy 5:0.

Ćwierćfinały: Hemako – Termy 3:3, rzuty karne: 2:0; SMS Team Słupsk Adkonis – Boruta 3:5. Półfinał: LZS Dragon Bojano – Boruta 3:4. Finał: Boruta – Hemako 6:7 (po dogrywce).

Medale i nagrody rzeczowe wręczali: przewodniczący Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN i prezes Łódzkiego ZPN Adam Kaźmierczak oraz prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski.