Wicemistrzynie z Milionowej

W ekstralidze kobiet sezon 2020/2021 zakończył się historycznym sukcesem piłkarek TME UKS SMS. Łodzianki w ostatniej kolejce wygrały na wyjeździe 2:1 z Górnikiem Łęczna i dzięki temu zapewniły sobie tytuł wicemistrzyń Polski. To pierwszy seniorski medal w dorobku zespołu z Milionowej!

Przed meczem 22. kolejki podopieczne Marka Chojnackiego były już pewne miejsca na podium, jednak srebrne krążki mogła im jeszcze odebrać ekipa z Łęcznej. Górnik miał trzy punkty mniej i jeśli odrobiłby tę stratę, to zakończyłby sezon tuż za plecami Czarnych Sosnowiec. W bezpośrednim starciu lepsze okazały się jednak łodzianki.

Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie. Do przerwy był bezbramkowy remis, a tuż po zmianie stron przyjezdne objęły prowadzenie. W 46. minucie na listę strzelczyń wpisała się Gabriela Grzybowska, a dwadzieścia minut później na 2:0 podwyższyła Adriana Achcińska. W 69. minucie honorową bramkę dla Górnika zdobyła z rzutu karnego Ewelina Kamczyk.

Mistrzynie Polski z Czarnych Sosnowiec zakończyły sezon z dorobkiem 59 pkt. Pięć oczek mniej zgromadził TME UKS SMS, a trzeci w klasyfikacji Górnik zebrał 48 pkt. Z ekstraligą pożegnały się zawodniczki Rolnika Biedrzychowice (8 pkt.) i ROW Rybnik (4 pkt.).