Widzew awansował do 1/8 finału

Drużyna trenera Daniela Myśliwca awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym. W środowym (8 listopada), wieczonym pojedynku Widzew wygrał w Puławach z drugoligową Wisłą aż 4:1 (4:0). Swojego kolejnego rywala pozna w piątek (10 listopada).

Po dwa gole zapisali na swoje konto: Fabio Nunes i Jordi Sanchez. W przerwie trener Widzewa dokonał aż czterech zmian, a w drugiej połowie nie zagrali już zdobywcy bramek. Dziewięć minut po wznowieniu gry drugą żółtą kartkę obejrzał Andrejs Ciganiks i od tego momentu optyczna przewaga zaczęła należeć do drugoligowców. Jakub Szymański pokonany został jednak tylko raz. W 73. minucie honorową bramkę dla Wisły strzelił Jan Flak.

Wisła Puławy – Widzew Łódź 1:4 (0:4)
Bramki: Jan Flak 73 – Fabio Nunes 26. 42, Jordi Sanchez 31, 38

Widzew: Szymański – Stępiński, Zieliński ż, Silva, Ciganiks ż, cz – Fabio Nunes (46′ Terpiłowski), Dawid (46′ Kun), Hanousek ż, Shehu (77′ Żyro), Tkacz (46′ Klimek) – Sanchez (46′ Fran Alvarez)