Widzew bez punktów na Dolnym Śląsku

Nie udało się Widzewowi Łódź powiększyć dorobku punktowego w sobotnim (2 marca) meczu PKO Ekstraklasy we Wrocławiu. Zespół Daniela Myśliwca przegrał 1:2 (0:0) ze Śląskiem i to jedenasta przegrana widzewiaków w bieżącym sezonie.

Po pierwszej, bezbramkowej połowie, która w wykonaniu Widzewa mogła się podobać, do głosu doszedł Śląsk. Osiem minut po wznowieniu gry Nahuel Leiva pokonał z jedenastu metrów Rafała Gikiewicza i gospodarze objęli prowadzenie. Widzewiacy próbowali zmienić losy meczu, trener Myśliwiec dokonywał zmian, ale w 78. minucie Leiva podwyższył prowadzenie Śląska na 2:0. Już w doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Widzewa strzelił wprowadzony za Noaha Diliberto Imad Rondić.

Śląsk Wrocław – Widzew Łódź 2:1 (0:0)
Bramki: Nahuel Leiva 53-karny, 78 – Imad Rondić 90

Widzew: Gikiewicz ż – Kastrati, Żyro ż, Szota, Silva – Diliberto (70′ Rondić), Kun ż, Pawłowski ż – Terpiłowski ż (46′ Nunes ż), Sanchez ż, Tkacz (63′ Klimek)

10 marca (niedziela) o 17:30 łódzki zespół podejmie Legię Warszawa.