fot. logo F1L

Już bez Kaczmarka

Zawodnicy Widzewa w minioną sobotę awansowali do Fortuna 1. Ligi. W tej chwili nie wiadomo jednak, kto w nowym sezonie będzie trenerem ekipy z al. Piłsudskiego. W minionych rozgrywkach był nim Marcin Kaczmarek, który decyzją zarządu klubu nie jest już szkoleniowcem beniaminka.


Wpływ na taką decyzję miała słaba postawa zespołu w decydującej fazie drugoligowych rozgrywek. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa drużyna pod wodzą Kaczmarka rozegrała dwanaście spotkań, w których zdobyła dwanaście punktów. Ten skromny dorobek sprawił, że widzewiacy do ostatniego gwizdka nie byli pewni awansu. Ostatecznie wywalczyli promocję dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, który pozwolił im wyprzedzić GKS Katowice.

- Cel, jakim był awans do wyższej klasy rozgrywkowej, został zrealizowany, ale rezultaty poszczególnych meczów i dyspozycja sportowa drużyny w minionych tygodniach znacznie odbiegały od oczekiwań, dlatego zarząd podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem – napisano w oficjalnym komunikacie.

Kaczmarek był szkoleniowcem Widzewa od 1 lipca 2019. Pod jego wodzą zespół rozegrał 34. mecze w 2. lidze (17 zwycięstw, 8 remisów, 9 porażek; bramki: 65:37) i dwa w Totolotek Pucharze Polski (2:0 ze Śląskiem Wrocław, 2:3 z Legią Warszawa).