fot. CLJ U-18

Widzew już spadł

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek został przypieczętowany los Widzewa, który w grupie A Centralnej Ligi Juniorów U-15 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i nie ma już szans na utrzymanie.


W meczu 12. kolejki widzewiacy na własnym boisku zremisowali 4:4 z warszawską Polonią i tym samym zdobyli piąty punkt w bieżących rozgrywkach. Z takim dorobkiem zajmują ósmą lokatę i do pozycji dającej utrzymanie tracą dziewięć oczek. Tej straty w dwóch pozostałych do rozegrania kolejkach nie będą już w stanie odrobić. Niemal pewni utrzymania są natomiast gracze ŁKS, którzy w meczu derbowym wygrali 2:1 wyjazdowe starcie z AKS SMS. Ten ostatni zespół ma 19 pkt. i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Będący lokatę niżej ŁKS ma na koncie szesnaście oczek. W 13. kolejce 28 maja ŁKS podejmie Widzew (godz. 13), a AKS SMS zagra w Białymstoku z Jagiellonią SSA (godz. 12).

Tylko jedna z dwóch łódzkich drużyn utrzyma się w grupie A CLJ U-17. Już w tej kolejce bezpieczny byt mógł sobie zapewnić Widzew, jednak wyjazdowe starcie z ŁKS przegrał 0:3. Po tym spotkaniu widzewiacy z dorobkiem 13 pkt. zajmują szóste miejsce w tabeli i mają dwa oczka przewagi nad lokalnym rywalem. W następnej serii spotkań 28 maja Widzew podejmie czwartą w klasyfikacji AP Jagiellonię Białystok (godz. 14.30), a ŁKS zagra w Olsztynie z ostatnim w klasyfikacji Stomilem (godz. 17.45).