Widzew odskakuje od niebezpiecznej strefy

Widzew poszedł za ciosem i w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki PKO Ekstraklasy wygrał na własnym stadionie, w obecności ponad 17 tysięcy kibiców, z Górnikiem Zabrze 3:1 (2:1). Wygrana pozwoliła awansować na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli.

W odstępie czterech minut widzewiacy zdobyli dwie bramki. Wynik spotkania otworzył w 30. minucie Antoni Klimek, a na 2:0 podwyższył Juan Ibiza. Sześć minut po wznowieniu gry Rafała Gikiewicza odczarował Rafał Janicki. Widzewiacy nie podłamali się jednak, znów uzyskali przewagę, a w doliczonym czase gry trzeciego gola strzelił rezerwowy Noah Dilberto.

Widzew Łódź – Górnik Zabrze 3:1 (2:0)
Bramki: Antoni Klimek 30, Juan Ibiza 34, Noah Diliberto 90 – Rafał Janicki 51

Widzew: Gikiewicz – Zieliński ż, Żyro, Ibiza,  Silva – Kun (87′ Diliberto) – Alvarez, Nunes (87′ Cybulski), Pawłowski –  Klimek (66′ Tkacz), Sanchez (76′ Rondić).

W najbliższą sobotę (2 marca) zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Mecz zaplanowano na 17:30.