Widzew rozdał pucharowe karty

Widzew Łódź zremisował na własnym boisku z Lechem Poznań 1:1 (1:1) w meczu przedostatniej kolejki PKO Ekstraklasy i tym samym pozbawił poznański zespół szansy na grę w europejskich pucharach. W Lidze Konferencji zagra zaś Legia Warszawa. Widzewiacy, po serii przegranych, pokazali dobrą piłkę będąc drużyną bliższą zwycięstwa. Remis, z przebiegu spotkania, jest szczęśliwym wynikiem dla gości.

Mimo tego, że to Lech strzelił pierwszego gola widzewiacy odrobili straty, a w drugiej połowie byli zespołem bliższym wygranej. Na trafienie Kristoffera Velde z 21. minuty Widzew odpowiedział skutecznym karnym Imada Rondicia tuż przed przerwą. W końcówce spotkania, po strzale Jordiego Sancheza, Lechowi pomógł słupek, a kilka skutecznych interwencji ratujących remis Kolejorzowi zademonstrował Bartosz Mrozek

Widzew Łódź – Lech Poznań 1:1 (1:1)
Bramki: Imad Rondić 43-karny – Kristoffer Velde 21

Widzew: Gikiewicz – Miloś, Żyro, Ibiza, Ciganiks – Nunes (70′ Klimek), Alvarez, Hanousek, Diliberto (82′ Jordi Sanchez), Cybulski (90′ Tkacz) – Rondić

Widzew zakończy sezon 25 maja (sobota) o 17:30 pojedynkiem w Radomiu z Radomiakiem.