Widzew triumfował w meczu przyjaźni

To był mecz, który zostanie zapamiętany na długo. Spotkanie przyjaźni pomiędzy Ruchem Chorzów i Widzewem Łódź obejrzało na Stadionie Śląskim w Chorzowie ponad 50 tysięcy widzów. To najwyższa frekwencja na meczu Ekstraklasy w XXI wieku.

Widzew już w 3. minucie wyszedł na prowadzenie po golu Luisa Silvy. Mimo wielu okazji z obu stron wynik w pierwszej części gry nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy także należał do widzewiaków. Tym razem Jordi Sanchez wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i trafił do siatki. Największe emocje były jednak w końcówce. W 77. minucie Miłosz Kozak zdobył kontaktową bramkę dla Ruchu. W doliczonym czasie gry rzut karny zamienił na gola Bartłomiej Pawłowski, a Ruch odpowiedział drugim trafieniem Kozaka. W efekcie Widzew wygrał 3:2.

Ruch Chorzów – Widzew Łódź 2:3 (0:1)
Bramki: Miłosz Kozak 77, 90+17 – Luis Silva 3, Jordi Sanchez 49, Bartłomiej Pawłowski 90+14

Widzew: Gikiewicz – Szota, Żyro, Ibiza, Silva – Alvarez (90′ Kun), Hanousek, Pawłowski (90′ Diliberto), Nunes (76′ Cybulski) – Sanchez (76′ Rondić), Klimek (81′ Ciganiks).