Widzew tylko za plecami mistrza

Znakomicie rozpoczyna się sierpień dla kibiców Widzewa Łódź. W meczu wieńczącym 3. kolejkę PKO Ekstraklasy drużyna trenera Daniela Myśliwca wygrała na wyjeździe z Cracovią 3:1 (1:1) i w tabeli ustępuje tylko mistrzowi Polski - Jagiellonii Białystok.

Widzewiacy zmuszeni byli gonić wynik bo już w 4. minucie Rafała Gikiewicza pokonał Benjamin Källman. Już po kwadransie było jednak 1:1. Henrichovi Ravasowi nie dał szans Jakub Łukowski. Były bramkarz Widzewa zmuszony był jeszcze dwukrotnie wyciągać piłkę z bramki. W 74. minucie prowadzenie Widzewowi dał Fran Alvarez, a wynik na 3:1 ustalił Imad Rondić.

Cracovia – Widzew Łódź 1:3 (1:1)
Bramki: Benjamin Källman 4 – Jakub Łukowski 21, Fran Alvarez 74, Imad Rondić 90

Widzew: Gikiewicz – Krajewski, Żyro, Ibiza ż, Kozlovsky ż – Sypek (81′ Sobol), Alvarez (81′ Shehu), Hanousek ż, Łukowski (70′ Klimek ż), Cybulski (63′ Gong) – Rondić ż

W 4. kolejce Widzew podejmie Śląsk Wrocław, a spotkanie odbędzie się 11 sierpnia (niedziela) o 20:15.