Widzew w PKO BP Ekstraklasie!

Przed ostatnią kolejką Fortuna 1. Ligi drugi w klasyfikacji Widzew miał punkt przewagi nad zajmującą trzecie miejsce w tabeli Arką Gdynią. Te dwa zespoły toczyły dzisiaj korespondencyjną walkę o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Zwycięsko wyszedł z niej Widzew, który po wygranej 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała dołączył do Miedzi Legnica, która już kilka kolejek wcześniej zapewniła sobie miejsce w krajowej elicie.

Rywalami Widzewa i Arki były drużyny, które po wcześniejszych spotkaniach miały jeszcze szansę na zajęcie miejsca dającego prawo do gry w barażach o ekstraklasę. Zajmujący szóstą lokatę Chrobry Głogów nie zamierzał się jednak z nią pożegnać i już po 30. minutach prowadził z Zagłębiem Sosnowiec aż 4:0. Ten wynik sprawił, że dla Podbeskidzia i Sandecji Nowy Sącz wyjazdowe starcia z kandydatami do bezpośredniego awansu stały się meczami o pietruszkę. I oba mecze skończyły się wygranymi gospodarzy 2:1.

Przy al. Piłsudskiego Widzew objął prowadzenie już w 5. minucie, gdy płaskim uderzeniem na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Pawłowski. Dwie minuty po przerwie nieoczekiwanie do remisu doprowadził Mathieu Scaleta, jednak odpowiedź Widzewa była natychmiastowa. W 51. minucie bramkarza rywali pokonał Dominik Kun i to trafienie zapewniło gospodarzom awans, który zwieńczył siedmioletnią drogę od czwartej ligi, do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dzięki temu po dwuletniej przerwie Łódzki Związek Piłki Nożnej znów ma swojego reprezentanta w męskiej ekstraklasie.