Widzew wrócił na szczyt

Fascynująco zapowiada się walka o dwa miejsca premiowane awansem do Fortuna 1. Ligi. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek na szczyt drugoligowej tabeli wrócił Widzew, który po efektownym zwycięstwie 3:0 nad Stalą Stalowa Wola ma 59 pkt. Takim samym dorobkiem legitymuje się Górnik Łęczna, a punkt mniej ma GKS Katowice.

Starcie z walczącą o utrzymanie Stalą podopieczni Marcina Kaczmarka rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Worek z bramkami już w 10. minucie rozwiązał Marcin Robak, który na listę strzelców wpisał się również pięć minut przed przerwą. W międzyczasie bramkarza rywali pokonał też Adam Radwański (37).

- Taki mecz był nam potrzebny, bo w poprzednich spotkaniach traciliśmy punkty. To już jednak historia. Teraz musimy się skupić na dwóch pozostałych meczach. Musimy je wygrać i awansować do pierwszej ligi - powiedział Kaczmarek.

Jego podopieczni w 33. kolejce zagrają w Rzeszowie z piątą w klasyfikacji Resovią (godz. 13.05), a w ostatniej serii spotkań przed własną publicznością zmierzą się z czternastym aktualnie Zniczem Pruszków (25 lipca, godz. 17). Drugi w tabeli Górnik podejmie szóstą Stal Rzeszów i pojedzie na Mazowsze, by zagrać ze zdegradowaną już Legionovią Legionowo. Rywalami GKS będą: Stal w Stalowej Woli i Resovia w Katowicach.