Widzew wywalczył cenny punkt

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie, które zwieńczyło 13. kolejkę PKO Ekstraklasy. Widzew podzielił się punktami w Częstochowie z mistrzem Polski - Rakowem. To bardzo cenna zdobycz drużyny trenera Daniela Myśliwca.

Widzew już w 3. minucie zaskoczył mistrza Polski. Mateusz Żyro pokonał Vladana Kovacevicia i łodzianie objęli prowadzenie. Mało tego – mieli kilka sytuacji, aby je podwyższyć. Tuż po przerwie groźnie strzelał Dominik Kun, ale tym razem golkiper Rakowa nie dał się zaskoczyć.

W drugiej połowie zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy zepchnęli widzewiaków do głębokiej defensywy. W 66. minucie Raków doprowadził do wyrównania za sprawą Jeana Carlosa Silvy. Gospodarze jeszcze mocniej przycisnęli, ale Ravas nie dał się już pokonać. Remis jest sukcesem Widzewa, a w najbliższej kolejce drużyna trenera Myśliwca zmierzy się u siebie z Wartą Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę (4 listopada) o 17:30.

Raków Częstochowa – Widzew Łódź 1:1 (0:1)
Bramki: Jean Carlos Silva 66 – Mateusz Żyro 3

Widzew: Ravas – Milos, Żyro, Juan Ibiza (37′ Luis Silva), Ciganiks – Kun (65′ Alvarez), Hanousek ż, Shehu ż, Terpiłowski (65′ Sanchez), Rondić (78′ Nunes) – Klimek