fot. Halówka

Widzew zastąpi Gattę

Po wycofaniu z rozgrywek Gatty Active Zduńska Wola od stycznia 2021 roku Łódzki ZPN nie miał swojego przedstawiciela w Statscore Futsal Ekstraklasie. To się jednak wkrótce zmieni, gdyż awans do najwyższej klasy rozgrywkowej przyklepali już zawodnicy Widzewa.


Zespół prowadzony przez grającego trenera Marcina Stanisławskiego w imponującym stylu ogrywa kolejnych rywali w grupie północnej I ligi. W rozegranym awansem meczu 20. kolejki widzewiacy pokonali 5:2 Futbalo Białystok i ten wynik zapewnił im już końcowe zwycięstwo w rozgrywkach. Choć większość drużyn ma jeszcze do rozegrania po sześć spotkań, to żadna nie dogoni już ekipy prowadzonej przez Stanisławskiego. W siedemnastu meczach lider zgromadził komplet 51 pkt. i aż o dwadzieścia oczek wyprzedza We-Met Futsal Club Kamienica Królewska.

W 17. kolejce widzewiacy zagrają na wyjeździe z BestDrive Piła (6 marca, godz. 18), a później zmierzą się jeszcze z: Orlikiem Mosina, Dynamikiem Toruń, LZS Bojano i wiceliderem z Kamienicy Królewskiej. Te mecze Stanisławski będzie mógł już potraktować jak poligon doświadczalny przed występami w Statscore Futsal Ekstraklasie, do której wrócił z ułańską fantazją.

Osoba szkoleniowca jest bowiem swego rodzaju łącznikiem pomiędzy sukcesami osiąganymi swego czasu przez Gattę Active oraz tymi widzewskimi. Z klubem ze Zduńskiej Woli Stanisławski jako zawodnik i trener zdobywał złoto, srebro i brąz mistrzostw Polski, a także krajowy Puchar. Teraz zrobił pierwszy krok do powtórzenia tych sukcesów z nowym klubem.