Widzewowi zabrakło skuteczności

Mimo wielu sytuacji podbramkowych i dużej przewagi Widzew Łódź przegrał mecz 14. kolejki PKO Ekstraklasy z Wartą Poznań 0:1 (0:1). Zwycięskiego gola goście strzelili w 20. minucie.

Widzewiacy od pierwszej minuty zaatakowali bramkę Warty i wydawało się, że muszą strzelić gola. Tak się jednak nie stało. W 20. minucie gospodarze popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Błąd, który kosztował ich utratę bramki. Strzelił ją Marton Eppel. Już chwilę później mógł wyrównać Jordi Sanchez. Nie pokonał jednak Jędrzeja Grobelnego. Młody bramkarz Warty zachował do ostatniej minuty czyste konto, a Widzew bił głową w przysłowiowy mur. Oddał wiele strzałów, miał wiele klarownych sytuacji. Piłka nie chciała jednak wpaść do siatki.

Widzew Łódź – Warta Poznań 0:1 (0:1)

Bramka: Marton Eppel 20

Widzew: Ravas – Milos, Żyro, Silva, Ciganiks – Terpiłowski (62′ Tkacz), Kun (83′ Dawid), Alvarez, Klimek (62′ Nunez) – Rondi, Sanchez