fot. Turniej futsalu

Wielki turniej futsalu w Atlas Arenie

Przed meczem o awans do mistrzostw świata w futsalu Polska – Ukraina, który zostanie rozegrany 20 grudnia (środa) w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się I Wielki Turniej Futsalu, przeznaczony dla chłopców i dziewczynek urodzonych w roku 2013 oraz młodszych.


Grać mogą reprezentacje szkół z Łodzi. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada (piątek). Organizatorami turnieju są: Wydział Edukacji Urzędu Miasta w Łodzi, Przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łodzi oraz Łódzki Związek Piłki Nożnej. 

- Ta inicjatywa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych, wśród których piłka nożna wciąż jest najpopularniejszą dyscypliną sportową. Dlatego chcemy umożliwić udział w rozgrywkach jak największej liczbie dzieci. W turnieju może wziąć udział każda szkoła podstawowa, która zgłosi swoją drużynę do 10 listopada - informuje Marta Przywara, przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łodzi.

Szkołę może reprezentować tylko jedna drużyna składająca się zarówno z chłopców, jak i dziewczynek. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres: marta.przywara@uml.lodz.pl. Turniej będzie się składał z kilku etapów, pierwsze mecze zostaną rozegrane w łódzkich szkołach.