fot. Amatorska Liga Mini Piłki Nożnej ŁZPN

Wiosna z mistrzem

Do sporych zmian doszło zimą w prowadzonej przez Łódzki ZPN Amatorskiej Lidze Mini Piłki Nożnej. Z rozgrywek wycofały się dwa zespoły, a do rywalizacji dołączył ubiegłoroczny triumfator.


Broniąca mistrzostwa ekipa Saints Łódź w rundzie wiosennej z każdym z rywali rozegra po dwa mecze. Odrabianie zaległości Święci rozpoczęli od starcia z Soccer-Calcio Łódź. To spotkanie zawodnicy Saints wygrali 4:2, a w rewanżu zwyciężyli 8:7. W pierwszej tegorocznej kolejce komplet punktów zainkasowali również gracze M.L. Elpro, którzy 14:7 pokonali FC KTM. Mecz Turbokozaków z Niagarą United został natomiast przełożony na 14 maja.

W rundzie rewanżowej nie zobaczymy już w akcji łódzkich Turystów oraz ekipy 5408 Squad. Pierwsza z tych drużyn nie rozegrała wymaganych 50 % spotkań, a wyniki meczów z jej udziałem zostały anulowane. W drugim przypadku ten próg został osiągnięty, więc wyniki są uwzględnione w tabeli, a kolejni rywale 5408 Squad otrzymają punkty walkowerem.

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Mini Piłki Nożnej ŁZPN są prowadzone na boiskach typu orlik, a oprócz zawodników niezrzeszonych mogą brać w nich udział również piłkarze znajdujący się w ewidencji ŁZPN. Dotyczy to graczy klasy okręgowej i niższych lig piłki 11-osobowej oraz zespołów II i III ligi futsalu. Mecze są prowadzone przez arbitrów Kolegium Sędziów ŁZPN.

Tabela ALMPN 270323(1).ods