fot. Seniorzy w Łasku

Wojskowa eskapada seniorów

Dwudziestu członków Koła Seniora ŁZPN odwiedziło 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Łasku. To kolejna jednostka wojskowa, do której zawitali nasi seniorzy.


Wcześniej byli w Leźnicy Wielkiej k. Łęczycy, gdzie swoje siedziby mają: 1.Dywizjon Szwoleżerów marszałka Józefa Piłsudskiego, 37.Dywizjon Lotniczy Ziemi Łęczyckiej oraz Ośrodek Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego. Teraz Rada KS ŁZPN zorganizowała wycieczkę do Łasku, będącego domem 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

To jednostka wywodząca swe tradycje z historii 10. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, 2. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego i 31. Pułku Szkolno-Bojowego. Baza pełni ważną funkcję w systemie obronnym naszego kraju i jest jednostką spełniającą wymagania NATO. Funkcjonuje w ramach 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego z dowództwem w Poznaniu i jest jedną z dwóch jednostek w Polsce, mających w posiadaniu samoloty F-16, charakteryzujące się doskonałymi możliwościami bojowymi w zakresie walki powietrznej oraz wykonywania zadań specjalistycznych. Uczestnicy wycieczki mieli m.in. możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego.