Wróciły z przytupem

Po przerwie reprezentacyjnej wznowiła rozgrywki ekstraliga pań. W efektowny sposób do walki o mistrzostwo kraju wróciły zawodniczki TME SMS. Łodzianki na własnym stadionie wygrały z Rekordem Bielsko-Biała 8:0 i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli.

Kanonadę przy Milionowej rozpoczęła Anna Rędzia, która swoją pierwszą bramkę w tym meczu zdobyła już w 7. minucie. Po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się cztery minuty po przerwie. Z dwoma trafieniami spotkanie zakończyły również: Dominika Kopińska (25' i 38') oraz Klaudia Jedlińska (31' i 58'). W 48. minucie swojego bramkarkę rywalek pokonała Gabriela Grzybowska, a tuż przed końcem spotkania festiwal strzelecki zakończyła Julia Kolis.

Po tym zwycięstwie podopieczne Marka Chojnackiego mają już 40 pkt. i o sześć oczek wyprzedzają Górnika Łęczna i Czarnych Sosnowiec. Te dwie drużyny swoje mecze 16. kolejki rozegrają 19 kwietnia. Pięć dni później w Sosnowcu Czarni podejmą TME SMS (godz. 10).