Wrócili do strefy barażowej

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze ŁKS. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Fortuna 1. Ligi zespół z al. Unii przed własną publicznością pokonał 2:0 GKS Tychy i w tabeli awansował na szóste miejsce.

Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie, gdy dośrodkowanie Antonio Domingueza na gola zamienił Maciej Radaszkiewicz. Dwie minuty przed końcem meczu na strzał zza pola karnego zdecydował się Maciej Wolski, piłka trafiła jeszcze w jednego z zawodników gości i po raz drugi w tym meczu zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez golkipera GKS. Te dwa trafienia zapewniły ekipie ŁKS komplet punktów i powrót do strefy barażowej.

W 19. kolejce łodzianie ponownie zagrają przy al. Unii, gdzie zmierzą się z częstochowską Skrą (26 listopada, godz. 18). Formalnie gospodarzem tego meczu będzie drużyna spod Jasnej Góry.