Wrócili na szczyt

Po rozegraniu dziewięciu spotkań Gatta Active znów jest liderem Futsal Ekstraklasy. Na pierwsze miejsce w tabeli zespół ze Zduńskiej Woli wrócił po wyjazdowym zwycięstwie 5:1 z Red Devils Chojnice.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po trafieniu Łukasza Sobańskiego w 10. minucie objęli prowadzenie. Później na listę strzelców wpisywali się już wyłącznie przyjezdni. W 18. minucie do remisu doprowadził Lucas Bonifacio, a trzy sekundy przed końcem pierwszej połowy drugą bramkę dla gości zdobył Daniel Krawczyk. Po zmianie stron dwa gole strzelił Michał Marciniak (31, 38), a wynik spotkania ustalił Mateusz Olczak (39).

W 11. kolejce Gatta Active podejmie jedenasty w tabeli GSF Gliwice (7 grudnia, godz. 18). Zespół ze Zduńskiej Woli ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Rekordem Bielsko-Biała. To spotkanie ma się odbyć 18 grudnia.