Wstydliwy rekord Gatty Active

Tego nikt się nie spodziewał. W meczu 14. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Gatta Active przegrała u siebie z Piastem Gliwice aż 1:10! To najwyższa porażka w historii ekstraklasowych występów zespołu ze Zduńskiej Woli.

W środę Gatta Active w zaległym spotkaniu 11. serii pokonała 4:1 MOKS Słoneczny Stok Białystok. Po tym zwycięstwie z umiarkowanym optymizmem podchodzono do meczu z Piastem. To spotkanie zakończyło się jednak sromotną klęską.

Już po sześciu minutach gry przyjezdni mieli na koncie dwa gole. Przy wyniku 0:2 gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a chwilę później przegrywali już 0:4. Przed przerwą Piast dorzucił jeszcze jednego gola, a po zmianie stron szybko strzelił dwa kolejne. Przy stanie 0:7 Norbert Dregier zdobył honorową bramkę dla Gatty Active, ale na to trafienie przyjezdni odpowiedzieli trzema.

Po rozegraniu trzynastu spotkań ekipa ze Zduńskiej Woli ma 18 pkt. i w tabeli zajmuje siódme miejsce. W 15. kolejce Gatta Active zagra na wyjeździe z AZS UŚ Katowice (6 grudnia, godz. 19.30).