Wszedł, strzelił i zwyciężyli

Dziewiąte zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy Widzewa. W 15. kolejce 2. ligi podopieczni Marcina Kaczmarka wystąpili w Boguchwale, gdzie wygrali 1:0 ze Stalą Stalowa Wola.

Bohaterem spotkania został Rafał Wolsztyński, który w 82. minucie zastąpił Przemysława Kitę. Sześć minut później rezerwowy zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Po rzucie rożnym i strzale głową Daniela Tanżyny golkiper Stali odbił piłkę przed siebie, ale przy dobitce Wolsztyńskiego był już bezradny.

- Z konstruowaniem akcji różnie dzisiaj bywało, a w drugiej połowie więcej było walki, długich podań i gry w powietrzu. Wiedzieliśmy jednak, że na takim boisku o wyniku mogą przesądzić stałe fragmenty gry. I tak się stało. Jeden z nich wykorzystaliśmy i wracamy do domu z pełną pulą – podsumował trener Widzewa.

Jego podopieczni w piętnastu meczach zgromadzili 31 pkt. i nadal zajmują drugie miejsce w tabeli. Mają jednak taki sam dorobek, co prowadząca w rozgrywkach Resovia, z którą zmierzą się w następnej serii spotkań. Na stadion przy al. Piłsudskiego lider przyjedzie 3 listopada, a mecz na szczycie rozpocznie się o godz. 13.05.