Wszyscy nad kreską

Po 31. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi wszystkie drużyny z naszego regionu zajmują miejsca nad strefą spadkową. Najwyższe zwycięstwo w tej serii spotkań odnieśli gracze RKS, którzy w Radomsku pokonali 5:0 KS Wasilków.

Gospodarze objęli prowadzenie w 5. minucie, po samobójczym trafieniu Wojciecha Nasuty. Później na listę strzelców wpisywali się: Jakub Pawłowski (17), Konrad Niedzielski (38), Robert Ziółkowski (57) i Mateusz Szela (83).

Komplet punktów zainkasowała również Lechia Tomaszów Mazowiecki, która na wyjeździe ograła 3:1 Błoniankę Błonie. Po trafieniach Kamila Szymczaka (3), Krystiana Mroczka (17) i Artura Amrozińskiego (83) goście prowadzili już 3:0, ale cztery minuty przed końcem meczu Patryk Kostyk zdobył honorową bramkę dla gospodarzy.

Podziałem punktów zakończyły się konfrontacje KS Kutno z GKS Wikielec i Sokoła Aleksandrów Łódzki z Ursusem Warszawa. W pierwszym z tych spotkań padło aż osiem goli. Goście prowadzili 2:0 i 3:1, ale gospodarze odrobili straty, a w 78. minucie to oni mieli przewagę jednej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4. Dla KS Kutno dwa gole strzelił Jakub Szarpak (40, 68), jednego zdobył Łukasz Dynel (63), a jeden padł po samobójczym trafieniu Sebastiana Szypulskiego (78). Dla ekipy z Wikielca strzelali: Michał Jankowski (17 i 85 z rzutów karnych), Adrian Korzeniewski (32) i Michał Bartkowski (48). W Aleksandrowie Łódzkim padły dwa gole. Ursus objął prowadzenie w 26. minucie, po bramce Patryka Kamińskiego, a do remisu doprowadził Igor Kania (79).

Dorobku punktowego nie powiększyli zawodnicy Pelikana Łowicz i grającej w grupie mistrzowskiej Unii Skierniewice. Obie ekipy bez powodzenia grały na własnych stadionach. Pelikan uległ 1:2 Concordii Elbląg, a Unia przegrała 0:1 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W Skierniewicach trzy punkty zapewnił gościom Szymon Kuźma (75). W Łowiczu bramki dla Concordii strzelili: Mateusz Szmydt (38) i Radosław Bukacki (75, z karnego), a honorowego gola dla Pelikana strzelił Krystian Białas (57, z karnego).

Liderem grupy I trzeciej ligi jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która po rozegraniu trzydziestu spotkań ma 68 pkt. Unia z dorobkiem 49 pkt. jest na pozycji czwartej. Grupę spadkową otwiera dziewiąty w klasyfikacji KS Kutno (48 pkt.), za którym plasuje się Pelikan Łowicz (43). Dwunaste miejsce zajmuje Lechia (43), trzynasty jest Sokół, a czternasty RKS (po 41). Grupę spadkową otwiera szesnasty w klasyfikacji GKS Wikielec (40).

W następnej serii spotkań 29 maja Unia zagra na wyjeździe z rezerwami warszawskiej Legii (godz. 12), a w grupie spadkowej RKS podejmie Lechię (godz. 12), Sokół zagra z Olimpią Zambrów (godz. 15), KS Kutno zmierzy się z Bronią Radom (godz. 16), a w Łowiczu Pelikan zagra z Ursusem (godz. 18).